Implanty - Pytania i Odpowiedzi

Implanty - najczęściej zadawane pytania

 

Kto może wszczepić sobie implant zęba?

Implanty zębów wszczepia się tylko osobom dorosłym, które mają ukształtowaną szczękę i są zdrowe. Niektóre choroby i problemy z krzepnięciem krwi eliminują możliwość wszczepienia implantu zębowego.


Jak długo trwa wszczepianie implantu zębowego? Czy jest bolesne?

Sam proces wkręcenia śruby w dziąsło zajmuje niewiele ponad dwadzieścia minut i jest bezbolesny po zastosowaniu zwykłego znieczulenia. Osoby, które chcą jak najszybciej odzyskać pełny uśmiech mogą (o ile nie ma przeciwwskazań medycznych) wybrać implanty w jeden dzień, czyli natychmiastowe obciążenie śruby koroną zęba.


Czy takie wszczepienie w dziąsło kawałka metalu jest bezpieczne? Nie będzie powikłań z tego powodu?

Stosowanie wszczepów zarówno kilkuetapowych jak i implantów w 1 dzień, jest całkowicie bezpieczne. Tytan jest materiałem całkowicie nieszkodliwym dla naszego organizmu, co więcej, potrafi odpowiednio kompilować się z naszymi dziąsłami i zrastać z kością. Sam materiał nie wywołuje żadnych powikłań.


Czy implanty zębowe można stosować tylko w wypadku pojedynczych ubytków?

Implanty zęba stanowią doskonałe uzupełnienie dla pojedynczych luk, ale mogą być również stabilną podporą dla mostka zębowego i protezy ruchomej. Nawet w przypadku utraty wszystkich zębów możliwe jest zrekonstruowanie ich poprzez wszczepianie implantów zęba.


Kto może wszczepiać implanty zęba?

Teoretycznie każdy stomatolog może wykonywać tego rodzaju zabieg. Ponieważ jednak, jest to ingerencja chirurgiczna w nasz organizm, powinniśmy wybierać takiego lekarza, który zajmuje się wszczepianiem implantów zęba na co dzień. Daje to gwarancję prawidłowo przeprowadzonego wszczepu i eliminuje ryzyko powikłań.


Gdzie mogę wszczepić implanty zęba w Rzeszowie?

Implanty zęba można wszczepiać w gabinetach stomatologicznych i protetycznych wyspecjalizowanych w tego typu usługach. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę implanty zęba Rzeszów, aby znaleźć odpowiednie miejsce. Skoro jednak czytasz ten artykuł to oznacza, że już wiesz gdzie wszczepić implanty w 24 h w Rzeszowie.


Ile kosztuje wszczepienie implantu zębowego?

Trudno na odległość, bez diagnozy stanu uzębienia szacować ile będzie nas kosztował implant zęba. Przeciętnie, ceny wahają się w granicach 4 – 6 tys. zł. Jest to uzależnione od materiału z jakiego wykonano wszczep oraz narzuconych przez producenta cen implantów. Najlepiej umówić się na wizytę w gabinecie stomatologicznym, aby specjalista dokładnie wyliczył cenę implantu zęba dla konkretnego przypadku.


Ile kosztują implanty w Polsce?

Implanty w Polsce dostępne są w różnych zakresach cenowych. Ich cena zależy firmy, której implant został zastosowany.


implantologia rzeszów