Cennik implantów – Rzeszów

Cennik implantów zębowych

Aby w przybliżeniu móc oszacować cenę za uzupełnienie zęba, trzeba przede wszystkim zastanowić się, czy uzupełniamy pojedyncze ubytki, zakładamy most czy też ruchomą protezę na implantach. Należy również wziąć pod uwagę ewentualne zabiegi chirurgiczne przedimplantacyjne, jak: usunięcie zęba, podniesienie dna zatoki szczękowej (tzw. “sinus lift”), augmentację (odbudowę) kości biomateriałami a także rozszczepienie lub przeszczepienie kości. Takie zabiegi wykonuje się w przypadku zaniku tkanki kostnej: po usunięciu zęba, spowodowanej procesami starzenia się, osteoporozą lub wadami genetycznymi.

Kolejnym krokiem jest wybór rodzaju zabiegu: dwuetapowy lub implanty w jeden dzień. W przypadku zabiegu podzielonego na etapy, najpierw wykonuje się część chirurgiczną, czyli umieszczenie implantu w kości (oraz ewentualne zabiegi chirurgiczne), a następnie, po kilku miesiącach po sprawdzeniu stabilizacji i integracji z kością – część protetyczną. W przypadku implantów w jeden dzień, zabieg umieszczenia implantu w kości oraz usadowienia na nim protetyki wykonywany jest w jeden dzień. Jednak taki rodzaj zabiegu nie jest możliwy do wykonania dla każdego. By dowiedzieć się, czy kwalifikujesz się do takiego zabiegu, konieczne jest umówienie się na konsultację ze stomatologiem oraz wykonanie zdjęć RTG.

W naszym gabinecie, pracujemy przede wszystkim na bardzo dobrej jakości implantach tytanowych. Do ceny wkręcenia implantu, należy doliczyć ewentualne zabiegi chirurgiczne, a także koszt za założenie śruby gojącej oraz łącznika i część protetyczną, czyli koronę i/lub punkty mostu bądź protezę na implantach. W związku z tym, że jest dużo zależnych i każdy przypadek jest inny – dokładne, samodzielne ustalenie ostatecznej ceny leczenia jest niezwykle trudne.

Chirurgia implantologiczna
Usunięcie zęba od 300zł
Sinus lift – od 1800zł
Augmentacja wyrostka, odbudowa kości – od 1800 zł
Implantologia
Implant – od 2750 zł
Śruba gojąca – od 350zł
Protetyka implantologiczna
 Łącznik do korony na implancie – od 1450zł
 Korona porcelanowa na implancie – od 2300zł
 Punkt mostu porcelanowego – od 1500zł
 Proteza akrylowa na implantach – od 4000zł

implanty zębów rzeszów

Aby poznać całkowity koszt leczenia implantologicznego, należy umówić się na konsultację implantologiczną. Dopiero po dokładnym zbadaniu jamy ustnej pacjenta, a także wykonaniu niezbędnych zdjęć RTG, poznaniu historii chorób pacjenta oraz jego oczekiwań w stosunku do przewidywanego efektu, jesteśmy w stanie przygotować dokładny i spersonalizowany plan leczenia wraz z kosztorysem.

Zapraszamy osoby zainteresowane do kontaktu i umówienia się na konsultację do naszego implantologa, w celu wyceny i zaplanowania leczenia implantologicznego.