Implanty w 1 dzień

implanty w 1 dzień

Czym są implanty w 1 dzień?

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom pacjentów, coraz więcej gabinetów stomatologicznych oferuje implanty w jeden dzień. Czym są implanty zębowe w jeden dzień? Jest to całkowita odbudowa brakujących zębów w ciągu jednego dnia.  Podczas jednego zabiegu wprowadzane jest od 1 do 6 implantów i od razu mocowane są na nich tymczasowe uzupełnienia protetyczne – protezy.

Jak przebiega wszczepienia implantów w 1 dzień?

Proces wszczepiania implantów w jeden dzień jest bardzo zbliżony do tradycyjnej metody wprowadzania implantów. Najpierw jest poprzedzony odpowiednią konsultacją, następnie z dbałością o każdy szczegół planowane jest całe leczenie implantologiczne, pobierane są wyciski do pracy tymczasowej i umawiana jest wizyta. Cały zabieg trwa od godziny do 2 godzin i jest wykonywany z wykorzystaniem znieczulenia miejscowego. Dzięki temu jest całkowicie bezbolesny. Wprowadzenie implantów w ten sposób jest uzależnione od warunków w obrębie wyrostka.  W zaplanowane wcześniej miejsca wprowadzane jest odpowiednio od 1 do 6 implantów i oddawane jest tymczasowe uzupełnienie protetyczne, którym Pacjent będzie cieszył się przez kilka najbliższych miesięcy. Po kilku miesiącach następuje wykonanie i oddanie stałego uzupełnienia na implantach.

Implanty w 1 dzień - Zastosowanie

Implanty zębowe w jeden dzień to istna rewolucja na rynku stomatologicznym. Cieszą się coraz szerszym gronem odbiorców. Są dedykowane osobom, które jak najszybciej chcą odzyskać piękny uśmiech. Szczególnie mają zastosowanie w przypadku bezzębia całkowitego szczęki lub żuchwy. Wtedy leczenie taką metodą nazywa się All-on-4 lub All-on-6 i polega na natychmiastowym obciążeniu implantów protezami tymczasowymi, co podnosi ich skuteczność gojenia i poprawia komfort życia.