Implanty zębowe opinie

Opinie o implantach zębowych

Mimo dużej popularności jaką cieszą się implanty zębowe, wciąż wiele osób ma problem z podjęciem decyzji, czy wszczepić implanty zębowe, czy raczej pozostać przy tradycyjnej protezie lub moście.

Pomocna w podjęciu decyzji może okazać się rozmowa ze stomatologiem, który wskaże wady i zalety implantów, jak również przedstawi wszystkie argumenty za i przeciw implantom, w odniesieniu do konkretnego przypadku.

Zastanawiając się, czy wybrać implanty zębowe, można również przeczytać opinie zamieszczane na różnego rodzaju forach i stronach internetowych. Jako, że implanty stomatologiczne mają naprawdę dużo zalet, a ich zastosowanie zdecydowanie poprawia komfort i jakość życia, większość pacjentów która się na nie zdecydowała jest zadowolonych i wystawia pozytywne opinie. Pod uwagę najczęściej brana jest poprawa komfortu przeżuwania oraz bezpieczeństwo i pewność, że nikt nie zauważy implantu.

„Długo zastanawiałam się nad wszczepieniem implantów, ale nie żałuję. Wcześniej miałam zwykłą protezę ruchomą, przez co bardzo rzadko się uśmiechałam. Zwyczajnie bałam się, że obluzuje się i wypadnie a znajomi to zauważą. Chyba zapadłabym się pod ziemię ze wstydu. Nie powiem, żeby implanty stomatologiczne były tanie, ale jednak dla komfortu jaki osiągnęłam warto było wydać te pieniądze.”

„Do wszczepienia implantu przekonał mnie mój stomatolog. Niestety, na skutek nieszczęśliwego wypadku straciłam ząb z przodu i trzeba go było szybko odbudować. Padło na implanty w jeden dzień, czyli te implanty na które od razu zakłada się koronę. Nie musiałam więc czekać kilku miesięcy na zagojenie rany, a niektórzy do tej pory nie wiedzą, że mam implant zamiast zęba”.

implanty zębów rzeszówTakie opinie jak te powyżej zdarzają się najczęściej. W wielu wypadkach implanty stomatologiczne to najkorzystniejsze rozwiązanie, stosowane także w nagłych sytuacjach. Ich wszczepienie nie trwa długo, dla odpowiednio wykwalifikowanego specjalisty jest to zabieg rutynowy. Również ryzyko powikłań po zabiegach jest znikome. Nie wszyscy jednak są zadowoleni z implantów. Sporadycznie, ale zdarzają się opinie, że implanty się nie sprawdziły i przyniosły więcej szkody niż pożytku.

„Dałem się namówić na implanty stomatologiczne i żałuję. Po jakimś czasie od ich wszczepienia pojawiło się zapalenie dziąsła, a potem okazało się, że mój implant się nie przyjął. Pieniądze wyrzucone w błoto.”

Po takiej opinii można wnioskować, że albo pacjent należał do znikomego odsetka osób u których biokompatybilny materiał nie był tolerowany przez organizm, albo – co bardziej prawdopodobne – pacjent nieodpowiednio dbał o higienę jamy ustnej, co wywołało powikłania, chorobę i odrzucenie wszczepu.

Trudno tutaj jednoznacznie określić, czy jest to tylko wina pacjenta, czy może stomatolog jasno nie przekazał jak dbać o implanty zębowe.

Tymczasem zła higiena jamy ustnej to najczęstszy powód, przez który implanty zębowe otrzymują negatywne opinie. Kto zatem nie zdaje sobie sprawy, że wszczepienie sztucznego uzębienia nie zwalnia nas z dbania o higienę jamy ustnej, ten nie powinien się w ogóle na implanty decydować.

Warto pamiętać, że w sytuacji kiedy przeszczep zostanie odrzucony nie z winy pacjenta, producenci implantów gwarantują bezpłatne powtórzenie zabiegu.

Rozważając wszelkie za i przeciw wszczepiania implantów, powinniśmy przede wszystkim zachować rozsądek. Opinie o implantach mogą być pomocne, jednak nie mogą stanowić czynnika determinującego nasz wybór. Decyzję powinniśmy podjąć wraz ze stomatologiem, który nie tylko przybliży nam istotę wszczepienia implantu, ale również omówi przeciwwskazania do tego zabiegu.

Zanim zaczniemy czytać opinie o implantach i sugerować się wypowiedziami innych, dowiedzmy się najpierw, czy w naszym przypadku zabieg implantacji może być w ogóle przeprowadzony.