Konsultacja implantologiczna Rzeszów

konsultacja implantologiczna

Przed zabiegiem wszczepienia implantu...

Wszczepienie implantu zęba nie jest procesem niebezpiecznym dla naszego zdrowia i niesie ze sobą niewielkie ryzyko powikłań. Niemniej jednak, jest to pewnego rodzaju, ingerencja w nasz organizm, dlatego zabieg wprowadzenia implantu w kość powinien być poprzedzony konsultacją implantologiczną. To właśnie wtedy lekarz poznaje pacjenta, jego problemy stomatologiczne i oczekiwania w stosunku do leczenia, a także pacjent uzyskuje odpowiedzi na wszystkie nurtującego go pytania. Nasz lekarz stomatolog podchodzi do pacjenta indywidualnie, wykonuje diagnostykę radiologiczną, a także spersonalizowany plan leczenia. W naszym gabinecie podchodzimy do pacjenta z pełną uważnością, a najwyższe kompetencje, zaangażowanie i doświadczenie lekarza implantologa i jego zespołu pozwoli na spersonalizowane podejście i dopasowanie leczenia do potrzeb pacjenta.

 

Jak wygląda konsultacja implantlogiczna?

Konsultacja implantologiczna to szczegółowe badanie, które pozwala zaplanować leczenie implantologiczne. Taką konsultację lekarz rozpoczyna od przeprowadzenia wywiadu lekarskiego, w którym pacjent informuje lekarza o wszystkich chorobach, na które się leczy i zażywanych z tego tytułu leków. Następnie przeprowadzany jest przegląd stanu jamy ustnej pacjenta przez lekarza. Ocenia on ilość ubytków zębowych, stan pozostałych zębów, szacuje, z jakich przyczyn pacjent utracił swoje zęby. Sprawdza też ogólny stan dziąseł i przyzębia. Na podstawie tego badania może zaproponować leczenie implantologiczne w celu uzupełnienia brakujących zębów. Po uzyskaniu wyczerpujących informacji i zakwalifikowaniu badanego do dalszych etapów, następuje ocena stanu i jakości kości zębowych. Do tego wykorzystuje się zdjęcia pantomograficzne i tomografie komputerowe, dzięki którym dokładnie widać stan korzeni i kanałów zębowych, ich położenie w kości, stan kości szczęki, żuchwy oraz stawów skroniowo-żuchwowych. Dzięki zdjęciu RTG można również precyzyjnie ustalić miejsce wszczepienia implantu zębowego. Taka praktyka pozwala na zaplanowanie przebiegu całego zabiegu, dobranie najlepszego implantu do warunków kostnych pacjenta a także dokładne zaplanowanie jego położenia w kości.

Dopiero po zebraniu wyczerpujących informacji na temat stanu zdrowia pacjenta oraz przeprowadzeniu szczegółowej diagnostyki, może zostać dobrany najlepszy sposób leczenia, łącznie z kosztorysem i czasem, po jakim uzyskany zostanie finalny efekt leczenia.

 

Planowanie leczenia implantologicznego

Aby przygotować plan leczenia implantologicznego potrzebne jest przeprowadzenie wywiadu lekarskiego, poznanie oczekiwań pacjenta, zrobienie przeglądu zębów i jamy ustnej oraz wykonanie zdjęć RTG zębów pacjenta.  Następnie po dokładnej diagnozie obrazowej oraz ustaleniu warunków kostnych, lekarz wykonuje indywidualny plan leczenia dla pacjenta, który obejmuje kosztorys oraz różne warianty leczenia, dzięki czemu pacjent może wybrać najbardziej odpowiednią dla niego opcję.

 

Kiedy umówić się na konsultację implantologiczną?

implanty zębów rzeszówNa konsultację implantologiczną warto umówić się w przypadku gdy szukamy najbardziej odpowiedniej metody uzupełnienia ubytku w zębie/zębach. Cała konsultacja nie musi od razu skupić się na planowaniu leczenia, ale może to być także zwykła rozmowa z lekarzem. O za i przeciw wprowadzeniu implantów. O możliwościach, jakie można wykorzystać w naszym przypadku. O tym, czym tak naprawdę są implanty zębowe i jak korzystnie wpłyną one na nasze życie, sposób jedzenia czy wygląd.