Implanty ceramiczne

implanty ceramiczne rzeszów

Czym są implanty ceramiczne?

Przy pomocy implantów możemy odbudować nie tylko jeden brakujący ząb, ale całe łuki zębowe. Zazwyczaj wykonuje się to przy użyciu implantów tytanowych, ale naprzeciw oczekiwaniom Pacjentów wytworzono implanty ceramiczne. Są one wykonane z tlenku cyrkonu, czyli są cyrkonowe. Tlenek cyrkonu jest całkowicie kompatybilny z jamą ustną człowieka, a to oznacza, że integruje się jak naturalny ząb. Dodatkowo implanty ceramiczne są bardzo stabilne, a odbudowa całego uzębienia jest o wiele szybsza.

Przebieg wszczepiania implantów ceramicznych

Przebieg wszczepiania implantów ceramicznych jest procedurą implantów jednofazową, to znaczy, że implanty można od razu obciążyć pojedynczymi koronami lub mostami. Zabieg odbywa się zawsze po wnikliwej konsultacji i zawsze w znieczuleniu miejscowym. Najpierw nacinane jest dziąsło i wywiercane są w kości otwory na implanty. Następnie do otworów wkręcane są implanty, a na nie montowane nowe uzębienie. 

Jakie są zalety implantów ceramicznych?

Implanty stomatologiczne ceramiczne mają bardzo naturalny, estetyczny wygląd. Tlenek cyrkonu odwzorowuje kolor naturalnej kości lub korzenia zęba, implanty, więc są praktycznie niewidoczne. Oprócz tego są całkowicie biozgodne, czyli nie ma możliwości ich odrzutu przez organizm człowieka. Implanty ceramiczne są bardzo mocne, więc nie dochodzi do przypadków ich złamania. Dodatkowo implanty cyrkonowe, czyli ceramiczne nie absorbują płytki nazębnej – nie osadza się na nich osad, kamień i nie powodują chorób przyzębia. Implanty ceramiczne są odporne na kwaśne pokarmy i zmiany temperatury w jamie ustnej. Nie powodują reakcji alergicznych i uczuleniowych.