Implanty jednofazowe

implanty jednofazowe

Czym są implanty zębów jednofazowe?

Od momentu wprowadzenia na rynek implantów stomatologicznych dziedzina ta ciągle rośnie i rozszerza się o nowe technologie i rodzaje implantów. By jak najbardziej skrócić czas oczekiwania na mocowanie stałych uzupełnień protetycznych, opracowano implanty zębowe jednofazowe.
Czym są takie implanty? Jakie jest ich zadanie? Implanty zębów jednofazowe są to implanty tytanowe w swojej budowie powiększone o gwint służący do mocowania uzupełnień protetycznych tymczasowych lub stałych. Dodatkowy gwint stanowi nieodzowny element implantu, a dzięki temu całość leczenia implantologicznego skraca się i jest mniej inwazyjna. 

Zalety implantów jednofazowych

– zmniejszenie ilości wizyt około implantologicznych, zabiegów chirurgicznych,

– są produkowane ze specjalną śrubą, do której montowane są uzupełnienia protetyczne – nie ma potrzeby dokładania łączników, które często luzują się,

– bardzo szybki efekt leczenia  – do implantów od razu można mocować korony lub mosty,

– brak konieczności oczekiwania 3 lub 6 miesięcy na osteointegrację, czyli zrastanie się implantu,

Wady implantów jednofazowych

– aby móc wprowadzić implanty stan w jamie ustnej, Pacjenta muszą być niemalże idealne, to znaczy, że każdy nawet minimalny ubytek w kośćcu eliminuje Pacjenta od wykonania tej metody,

– w sporadycznych przypadkach implanty nie integrują się, trzeba wtedy usunąć implant razem z koroną,

– jeżeli podczas wszczepiania implantu dojdzie do nawet delikatnego uszkodzenia górnej śruby, konieczne będzie usunięcie implantów zębowych.

Proces wszczepienia implantu jednofazowego

Proces wszczepienia implantu jednofazowego różni się od zwykłego zabiegu implantologicznego. Jest on przede wszystkim mniej chirurgiczny – by wprowadzić implant, nie nacina się dziąsła. Pomiary wykonywane do wprowadzenia implantu muszą być bardzo szczegółowe. Za pomocą wierteł implantologicznych lekarz implantolog wwierca się w dziąsło i kość, przygotowując tym samym miejsce dla implantu. Następnie w to miejsce wprowadza specjalny wkręt i wkręca go w kość, sprawdzając, czy otwór jest odpowiedni. Po wyciągnięciu wkrętu w taki sam sposób wprowadzany zostaje implant stomatologiczny, a do niego od razu przykręcana jest korona.